Prípadová štúdia:

Kráľovské Upratovanie, Nimnica

Náhľadový obrázok webovej stránky Royal Upratovanie z Púchova, ktorú vytvorili Lemon Lion.

Rozsiahla analýza a copywriting

Pri vývoji webovej stránky pre nimnickú spoločnosť Royal Upratovanie sme sa zameriavali na komplexnú prezentáciu jej služieb a značky. Začali sme detailným preskúmaním činností firmy, ktorá ponúka pestrú škálu služieb vrátane upratovania bytov, domov, vchodov aj kancelárií, tepovania sedačiek, žehlenia a prania, čistenia okien a mnohých ďalších. Zdôraznili sme dôležitosť kvalitného copywritingu, pretože pútavý a informatívny obsah je kľúčový pre predstavenie rozmanitých služieb, ktoré Royal Upratovanie poskytuje.

Kvalitný obsah pomáha zlepšiť SEO, zvýšiť dôveryhodnosť firmy a poskytnúť zákazníkom ucelený obraz o ponuke. Pre tých, ktorí chcú vedieť viac o tom, ako by mali vyzerať dobre napísané texty pre web, odporúčame sekciu “Ako by mali vyzerať dobre napísané texty pre web stránku“.

Tvorba originálneho loga

Vytvorenie nového loga pre Royal Upratovanie bolo kľúčové pre posilnenie značky. Nové logo, ktoré kombinuje ornamentálne písmo s moderným bez-serifovým písmom a je zdobené modrou korunkou, odráža eleganciu a kráľovský rozmer spoločnosti. Logo sme doplnili o komplexný balíček súborov vo formátoch JPG, PDF, PNG a SVG, čo zabezpečuje flexibilitu použitia na rôznych platformách a zvyšuje rozpoznateľnosť značky.

Strategický výber farieb

Pri výbere farieb pre web sme pôvodne zvažovali použitie honosných zlatých odtieňov na tmavom podklade, čo mohlo pôsobiť prestížne a zároveň by odrážalo kráľovský rozmer značky. Avšak, po dôkladnej analýze sme túto možnosť zavrhli, pretože sa ukázalo, že takáto farebná paleta vytvára neželané asociácie na výherné automaty a herné salóny, čo by mohlo značke Royal Upratovanie skôr uškodiť.

Namiesto toho sme sa rozhodli pre svetlú farebnú schému, ktorá evokuje čistotu a sviežosť, a ako primárnu farbu sme zvolili kráľovskú modrú. Tento výber farieb nielenže podporuje kráľovský rozmer značky, ale tiež pôsobí čisto a priateľsky, čím prispieva k pozitívnemu vnímaniu značky v očiach zákazníkov. Svetlý dizajn s akcentom na kráľovskú modrú poskytuje webu čistý a moderný vzhľad, zatiaľ čo zároveň zabezpečuje, že stránka je príjemná a ľahko navigovateľná pre návštevníkov. Takýto prístup k výberu farieb zabezpečuje, že značka zostane zapamätateľná a odlišná od konkurencie, čím sa posilňuje jej identita a zvyšujú šance na úspech v digitálnom priestore.

Profesionálne využitie fotografií

Pri práci s fotografiami pre web stránku Royal Upratovanie sme čelili výzve, nakoľko spoločnosť nemala k dispozícii vlastné fotografie svojich pracovníkov počas práce. Tento problém sme vyriešili použitím profesionálnych fotografií z fotobanky Shutterstock. Konkrétne pre titulnú sekciu – hero sekciu webu, sme vybrali fotografie, ktoré sme následne upravili v programe Adobe Photoshop. Táto úprava zahŕňala zmenu farby pracovných odevov tak, aby zodpovedala farbám, ktoré používajú zamestnanci Royal Upratovanie. Okrem toho sme na fotografii upravili umiestnenie osoby v popredí, čím sme v tlačených materiáloch získali priestor pre vloženie textu.

Tento detailný prístup k úprave fotografie umožnil vytvoriť silný vizuálny prvok, ktorý podporuje značku a jej hodnoty. Upravená fotografia zaznamenala u klienta veľký úspech a dnes ju používa na všetkých propagačných materiáloch, čo zvyšuje jednotnosť a profesionálny vzhľad značky.

Komplexné grafické riešenia

Okrem tvorby webu sme klientovi poskytli aj doplnkové grafické služby vrátane tvorby vizitiek, grafického inzerátu pre propagáciu v lokálnych televíziách a tvorby tlačovej grafiky pre letáky, čím sme rozšírili jeho marketingové možnosti. Letáky, ktoré sme pre klienta navrhli, sa líšili rozsahom textu prispôsobeným rozmeru – od formátu A4 po A6, čo umožnilo flexibilnú adaptáciu na rôzne typy distribúcie a cieľových skupín. Všetky tieto materiály sme klientovi dodali vo formáte PDF, pripravené na tlač, zabezpečujúc tak vysokú kvalitu a jednoduchosť použitia pri tlači. Grafický inzerát určený pre lokálnu televíziu Považie sme adaptovali z grafiky letáku, s dodatočnými úpravami pre televízny formát, aby sme zaistili optimálnu viditeľnosť a zrozumiteľnosť v tomto médiu.

Táto komplexná sada grafických služieb zabezpečila, že klientova značka je konzistentne prezentovaná naprieč rôznymi platformami a komunikačnými kanálmi, čím sa zvyšuje jej rozpoznateľnosť a upevňuje pozícia na trhu.

Optimalizácia pre lokálnu viditeľnosť

Pre podporu online viditeľnosti sme vytvorili a optimalizovali profil Google Moja Firma, ktorý zahŕňa dôležité informácie o firme, ako sú otváracie hodiny, poskytované služby, kontaktné údaje a fotografie. Tento profil zvyšuje online prítomnosť firmy, a tiež uľahčuje potenciálnym zákazníkom nájdenie a kontaktovanie firmy. Efektívne nastavenie a správa profilu sú kľúčové pre zlepšenie lokálneho SEO a získavanie nových zákazníkov. Vytvorený profil v Google Moja Firma je možné nájsť tu: Royal Upratovanie na mape.

Vytvorenie webovej stránky Webíček a doplnkové marketingové aktivity poskytli firme Royal Upratovanie komplexné riešenie pre zvýšenie ich online aj offline prítomnosti.
To tiež prispieva k rozšíreniu ich zákazníckej základne a zlepšeniu obchodných výsledkov.
Radi takýto Webíček vytvoríme aj Vám!

Klient: Royal Upratovanie
Lokalita: Nimnica
Sektor: Upratovacie služby
Cieľové oblasti: Púchov, Ilava, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín a okolie

Pozrite aj ďalšiu prípadovú štúdiu: Kozmetické Štúdio Katarína